İnovasyonYapay Zeka

Yapay Zeka ile Yeni Dünya Semineri’nde Yapay Zeka Hakkında Bilinmeyen Kalmadı

0
IMG 0233

Dijital dönüşüme öncülük eden Logosoft, geleceğe güvenle yürüyen üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiği “Yapay Zeka ile Yeni Dünya” Semineri’nde yapay zeka hakkında bilgiler verdi.

Logosoft CEO’su Nejat Saldanlı ve Microsoft MVP Onur Yüksektepeli,Logosoft’un İstanbul Sanayi Odasında gerçekleştirdiği “Yapay Zeka ile Yeni Dünya” Seminerinde üniversite öğrencilerine yapay zeka hakkında önemli bilgiler verdiler. Logosoft, Microsoft MVP Onur Yüksektepeli’nin katılımıyla bu seminerleri devam ettireceğini duyurdu.

Seminerde ayrıca Microsoft 365 için Microsoft Copilot ürününün de özellikleri tanıtıldı. Microsoft Copilot, yaratıcılık ve içerik yaşam döngülerinin pek çok aşamasında yaratıcılık ve üretim süreçlerini hızlandırıyor. Kullanıcıların %70’i Copilot ile daha üretken olduklarını açıklarken,  yapay zekanın gücünü kullanan Copilot, işletmelerindaha önce hiç olmadığı kadar çok şey başarmasına da yardımcı oluyor.  

Microsoft Copilot, Excel, Teams, Outlook, Word ve PowerPoint’te de birçok kolaylık sunuyor. İşletmeler Copilot ile Excel’de basit işlemlerle, verileri anında gözden geçirebilirken, filtreleme, biçimlendirme, sıralama ve düzenleme gerçekleştirebiliyor.PowerPoint’te dosya ve girdiler kullanılarak saniyeler içinde yeni bir sunum oluşturulabiliyor. Outlook’tayanıtlamanız gereken önemli e-postaları ön plana çıkararak size zaman kazandırır, ayrıca uzun epostaların özetini çıkarabilir. Teams te Copilot toplantıların özetini çıkarabilir ve toplantı boyunca hangi kararlar alındığını, kişilerin önerileri gibi tüm detayları anlık olarak sunabiliyor, Word ile de projelerin zorlukları ve sunduğu fırsatlar gibi detaylar için belgeler analiz edilebilirken, Teams’deise konuşmalar sırasında dile getirilen yeni önerilerin artı ve eksilerini değerlendirmek için Copilot’ı kullanmak işletmelere büyük kolaylık sağlıyor.

Dijital dönüşüme önem verdiklerini ve iş ortaklarıyla sürdürülebilir gelişimi hedeflediklerini belirten Saldanlı Yapay zeka 2023’e damgasını vuran yeni bir süreç gibi dursa da aslında yapay zeka kavramı, bir çok kişinin bir şekilde kullandığı, insan zekası benzeri davranışlar gösteren bir yazılım. Bu yazılıma veriyi yorumlayabilmesi ve hatta karar verebilme yeteneği nedeniyle zeka diyoruz. Daha ileride duygulara da sahip olacağını düşünürsek yakın gelecekte tam olarak bir zekaya ulaşılacağını düşünüyorum şeklinde konuştu.

Logosoft Hakkında: 1992 Yılında Türkiye’nin ilk Microsoft dağıtıcısı olarak kurulan Logosoft, Türkiye’de yaklaşık 2.500 bayiye katma değerli çözümler sağlamaktadır. 1995 Yılında Logosoft, kardeş şirketi ile Türkiye’nin en büyük yerel ERP yazılımının dağıtıcılığına başladı. 2010 yılına kadar grup şirket olarak %85 pazar payı ile ERP çözümlerinde kanal geliştirdi. 2004 yılında, Microsoft’un yanında perakende, bayi ve kurumsal olmak üzere üç kanalda, farklı marka yazılım, donanım ve aksesuar ürün gruplarının dağıtımına başladı. 2006 Yılında çok daha verimli depo ve yükleme süreçlerine kavuştuğu, modern binasına yatırım yaptı. 2014 Yılında, Cloud çözümlerinin ilk adımı olan Microsoft SPLA dağıtıcılığına başladı. SPLA; özellikle Logosoft’un CSP ve diğer Cloud çözümlerine geçişini kolaylaştırdı 2015 ’in baslarında Cloud vizyonuyla, Ness Veri Merkezine yatırım yaptı. NessDatacenter, 2015 yılında Microsoft COSN İş ortağı olarak; Türkiye’de Azure Pack üzerinden cloudservisleri sağlamaya başladı. 2017 Haziran’da Azure Stack Türkiye’de geçerli olduğunda; NessDatacenter çözümlerini Logosoft bayileri dilekleri zaman platform üzerinden satın alabilecekler. Logoosft bayileri; Azure Stack ile Cloud Platform aracılığıyla; 7/24 sanal makine konfigürasyonlarıyapabilirler. 2016 Yılında SAP Business One ile; dünyada ilk defa dağıtıcı modelinde kontrat imzalandı. Bu anlaşma ile Logosoft; Türkiye lokalizasyonun tek yetkilisi olarak cloud ve On Premise iş ortakları yetiştirmektedir.

Yapay Zeka: Dost mu Düşman mı? İşletmelerin %47’si Yapay Zekanın Potansiyelinden Endişe Duyuyor!

Previous article

Güvenilir ve Sorumlu Yapay Zeka Ağı TRAIN

Next article

You may also like