Kategorisiz

Yapay Zeka ve Lezzet Teknolojileri Buluştu

0
yapay zeka ve lezzet teknolojileri bulustu

Alanında dünyanın ikinci, Avrasya’nın en büyüğü unvanına sahip uluslararası IBAKTECH Fuarı, 24-27 Nisan tarihleri arasında unlu mamul endüstrisi, çikolata- dondurma- tatlı üreticileri ve HORECA sektörü profesyonellerini 14. kez bir araya getirmek üzere yoğun katılım ile kapılarını açtı. Lezzet teknolojilerini buluşturan fuarda; 400 kilogramlık düğün pastası ve ziyaretçileri karşılayarak sunumlar gerçekleştiren yapay zeka destekli Robot Ada öne çıkanlar arasında yer alıyor…

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından düzenlenen fuar; 30 bin metrekarelik alanda kapılarını açtı. Türkiye, Almanya, Azerbaycan, İtalya, Fransa, Slovenya, Ukrayna, Çin, İran, Lübnan’dan 300’ün üzerinde katılımcıya ve 500’ün üzerinde markaya ev sahipliği yapan IBAKTECH, farklı ülkelerden gelen sektör profesyonelleri ile iş birlikleri ve ticari ilişkileri geliştirmeye zemin oluşturuyor.

GIDA ENDÜSTRİSİNİN YENİ YILDIZLARI

Yeni teknolojiye sahip gıda makinelerinin, unlu mamul endüstrisinin, çikolata- dondurma- tatlı üreticileri ve HORECA sektörü profesyonellerinin yer aldığı Ibaktech Fuarı, birçok ilgi çekici ürünü ziyaretçilerle buluşturuyor. El değmeden börek ve mantıların yapıldığı fuarın öne çıkanları arasında kol böreği ve mantı makinesi yer alıyor. Kol böreğinin her aşamasını yapan makine ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılanıyor.  Fuarın en dikkat çekici ürünlerinden biri saatte 1600 adet kruvasan üreten makineolurken, aynı zamanda saatte 300 kilogram mantı üretimini sağlayan ve 2700 adet sigara böreği üreten makineler de ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Diğer yandan fuarın görsel şovları da dikkat çekiyor. 10 katlı 400 kilogramlık düğün pastası, yağdan yapılmış Türkiye’nin tarihi güzellikleri pastası, yenilebilir duvar kağıtları ve ekmek pasta workshopları ziyaretçilerin merakını uyandırıyor.

YAPAY ZEKA VE VR İLE İNOVASYON RÜZGARLARI

Fuarda ayrıca yapay zeka teknolojisi ile un fabrikalarının ve ekmeğin tarihi gelişimini interaktif bir şekilde gösteren bir uygulama da sergileniyor. Ziyaretçiler, VR gözlüklerle un üretiminden ekmek yapımına kadar birçok alanda metaverse dünyasını keşfediyor. Türkiye’nin ilk yapay zeka destekli robotu Ada da ziyaretçileri karşılayarak ürün sunumları gerçekleştiriyor.

1714131836 1 3 scaled

GIDA ENDÜSTRİSİNDE VERİMLİLİK VE HİJYEN

Fuarda sergilenen diğer ürünler arasında, yapay zeka destekli suyu kendiliğinden yenileyebilen makineler, işçilik ve nişasta tasarrufu sağlayan baklava açma makinesi, hijyenik bir ortam sağlayan fırınlar ve mobil kullanım imkanı sunan taş fırınlar bulunuyor.

14. Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı IBAKTECH, gıda sektöründe teknoloji ve inovasyonun önemini bir kez daha vurguluyor.

IBAKTECH 2024 Hakkında:

Ekmek, pasta, çikolata, şekerleme, dondurma üretimi ve teknolojilerine dönük her şeyin tek bir çatı altında toplandığı 14. Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı IBAKTECH, bu yıl 24-27 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleniyor. Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından 6 salonda 30 bin m2 net alanda düzenlenen ve Ticaret Bakanlığı, KOSGEB, GIDABİL, EKMADER ve Türkiye Fırıncılar Federasyonu tarafından desteklenen fuar, sektörün öncü firmalarının katılımıyla kapsamlı bir buluşmaya ev sahipliği yapıyor.

Yapay Zeka(AI) Teknolojileri, Pazarlama Dünyasında Devrim Yaratacak

Previous article

Yapay Zekanın Zararlı Kullanımına Karşı Kendimizi Nasıl Koruyabiliriz?

Next article

You may also like

More in Kategorisiz